top of page

ABSOLUTE NAVETTA 64

Absolute, Navetta 64 ile sınırları aşıyor.

2020 Cannes fuarında lansmanı gerçekleşecek Navetta ailesinin en yeni üyesi Navetta 64, Absolute’un sınırlarını aştığı oldukça etkileyici bir model.

Yeni gövde camları, genişleyen ön camları, farklı açıya sahip tekne ön camı Navetta 64’ün yeniliklerinden birkaçı. Modelin yan yürüme yolu duvarında açılan oyuklar sayesinde havuzlukta otururken deniz üzerinde görüş açısına sahip olabiliyorsunuz.

Standart donanımda tekne arkasında kaptan kabin giriş kapısı ve iki tarafında gövde camları yer alıyor. Arzu edilirse bu bölüm kayan cam kapı sistemi ile bir beach club olarak donatılabiliyor. İki yanda sabit cam kapıların ortasından kayarak açılan iki cam kapıdan oluşan sistemde tekne arkası tamamen cam ile kaplanıyor. Bu keyifli bölümde kanepeye dönüşebilen bir yatak, iki adet gardırop, klima, müzik sistemi, televizyon, buzdolabı ve ayrı banyosu yer alıyor. Beach club trendini farklı bir boyuta taşıyan bu bölüm, deniz kenarında yer alan bir villayı andırıyor.

Tekne arkasındaki kabine ek olarak modelin ikisi çift kişilik yatağa, diğeri ise iki tek kişilik yatağa sahip toplam 3 kabini, her kabinin kendi özel banyosu bulunuyor. Standart kaptan kabini tek kişilik bir yatağa sahip ve ayrıca opsiyonel olarak katlanabilen ikinci bir yatak ile de donatılabiliyor.

Navetta 68 ve 73'te olduğu gibi tekne önünde konumlandırılmış master kabinin geniş gövde camları kabin içerisine denizin eşsiz manzarasını cömertçe sunuyor. Bu konumlandırma sessizlik ve özel yaşam alanı avantajlarını da beraberinde getiriyor. Master kabin banyosu ustalıkla tekne önüne yerleştirilerek her iki taraftan sahip olduğu geniş gövde camları sayesinde oldukça ferah ve aydınlık bir alan oluşturuyor. Master kabin ve banyosunun tamamen düz ayak olarak dizayn edilmesi sayesinde zeminde herhangi bir seviye farkı bulunmamaktadır.

Teknenin merkezinde yer alan geniş gövde camına sahip VIP kabinde çift kişilik yatak ve kendi özel banyosu bulunmaktadır. Üçüncü kabin ise modelin sancak tarafında konumlandırılmıştır. Geniş gövde camına ve iki tek kişilik yatağa sahiptir. Bu kabinin banyosu iki erişim kapısıyla hem kabin banyosu hem de günlük banyo olarak kullanılabilmektedir.

Modelin göz alıcı bir diğer özelliği ise master kabin altında yer alan tam boy yüksekliğe sahip, elbise askıları, çekmeceler, dolaplar ve elektrikli süpürgeler için özel olarak tasarlanmış bir kutunun yer aldığı büyük gardırop / çamaşır odasıdır. Buradan tekne ön güvertesi altına denk gelen bölüme açılan kapı ile baş manevra pervanesi, ırgat ve diğer aksesuarlara rahatça ulaşılabiliyor.

Alt güvertede konumlandırılan kaptan kabinine sancak yan yürüme yolundaki kapı ile erişim sağlanıyor. Bu özellik sayesinde kaptan tekne kullanımı için gerekli tüm bölümlere ortak yaşam alanlarına girmeden rahatça erişebiliyor.

Kaptan kabininin içinde bir tuvalet kabini, gardırop, yatağa dönüştürülebilen bir masa yer alıyor, katlanabilen ikinci bir yatak ile donatılma imkanı da var.

“Basit ama etkili” bir arka yerleşim planı sayesinde zekice kullanılan yükseklikler, alanlar ve yatak boyutları size 64 feetden daha büyük bir modelde olduğunuz hissini yaşatacak.

Yan yana konumlanan kaptan kabini ve diğer misafir kabinleri aralarındaki duvarlar makine dairesinde olduğu gibi özel ekstra emici ses geçirmez malzemeler ile desteklenmiş ve özel yaşamı korumaya özen gösterilmiştir.

Havuzluğa açılan tam donanımlı mutfak pratikte iki katına çıkmış kullanım alanıyla benzersiz bir ortam yaratıyor.

Flybridge geniş bir arka teras, buz yapıcı, barbekü, lavabo, dolapların yer aldığı wet bar alanı, büyük bir tik masa, L şeklinde koltuk, ön tarafta kumanda paneli ile modelin keyfine varılacak alanlarından birini oluşturuyor. Bu bölümdeki hard top tavanın ortası açılabiliyor. Flybridge çevresi şeffaf örtüler ile kapatılarak yaz ayları haricinde de flybridge kullanımını elverişli hale getiriyor.

Volvo Penta IPS 1200 motorlar ike oldukça etkileyici bir performansa sahip olan Navetta 64, daha kalabalık misafir grupları, ekstra bagajlar, jet ski, bot, jiroskopik sabitleyici gibi ağırlığı artırıcı durumlarda IPS1350 motorlar ile donatılabiliyor.

Layout-Salone-Navetta-64.png
Layout-ponte-inferiore-Navetta-64.png
bottom of page