top of page
RedLogo_300.png

Boston Whaler 11-42 feet aralığında açık deniz balıkçılığı ve gezi tekneleri üreten Amerika’nın ünlü tekne üreticisidir. Brunswick Corporation'ın bir bölümü olan Brunswick Boat Group'un  yan kuruluşudur. 1958 yılında kurulan Boston Whaler ilk teknelerini Massachusetts, Boston’da üretmiştir. Bugün üretimini Edgewater, Florida’da yapmaktadır. 

Tüm Boston Whaler modelleri, aynı zamanda Brunswick Boat Group’un bir parçası olan Mercury Marine dıştan takma motorlarla güçlendirilmektedir.

Batmayan efsane adıyla anılan Boston Whaler, denizde güven ve prestijin sembolü olarak kabul ediliyor. Boston Whaler kurucusu Richard Fisher, teknelerine o kadar güveniyordu ki, onları ortadan ikiye keserek halka açık olarak test etti. Köpük gövde yapısı nedeniyle, Boston Whaler tamamen ikiye kesildiğinde her iki parça da su yüzeyinde kalmaktadır. 

Dünyada tek batmaz tekne olması nedeniyle her türlü hava ve deniz koşullarında denize çıkmaya elverişli birçok model sunmakta.

Sektör standartlarını belirleyen modellerden, günümüzün yenilik ve kalite ödüllerine kadar Boston Whaler bir efsanenin yanı sıra bir liderdir.

Outrage Group 1.png
Outrage Group 2.png
Conquest Main.png
Realm Group.png
Vantage Group.png
Dauntles_Grıoup.png
Montauk Group.png
Super Sport Group.png
bottom of page