top of page

GALEON 640 FLY

ÖDÜLLERE DOYAMAYAN 640 FLY

galeon-640-mailing.jpg

Galeon 640 FLY, Motor Boat & Yachting dergisi tarafından düzenlenen 2019 Motor Boats Ödüllerinde 60 feet ve üstü fly modeller kategorisinde En İyi Tekne ödülünü kazandı.

 

2018 Cannes Yachting Festival’de 60-80 feet kategorisinde en yaratıcı yat ‘WORLD YACHT TROPHY’ ödülünü kazandı ve buna ilave olarak 2019 Powerboat of the year ödüllerine aday gösterildi.

640 Fly teknenin havuzluktan itibaren düz ayak olarak tekne önüne kadar hiçbir kademe olmadan salondan baş kısma açılan kapıyla geçiş yapılabilmesi özelliği ile en iyi güverte dizaynı kategorisinde IBI Boat Builders Award 2018 ödülünü kazandı.

Galeon 640 FLY  sunduğu yenilikçi çözümler, tekne yerleşimi ve alanların dağıtımına yaratıcı yaklaşımı ile segmentinde devrim yaratan bir model.

640 Fly’ı özel bir tekne haline getiren, karbonla güçlendirilmiş gövde yapısı, tekne yan duvarlarının açılarak teknenin sahil modu (beach mode) özelliğinde balkonlu bir şekilde kullanımı, tekne ön oturma grubuna geçiş yapılabilen açılır salon ön camı gibi yenilikçi özelliklerdir.

Tekne havuzluğundaki 8 kişilik oturma grubu mutfak tezgahından çıkan 50 inçlik Tv ve müzik sistemi ile keyifli bir uyum içerisinde. Elektrikli arka güneşlik sayesinde güneş ve diğer elementlerden korunma imkanı mevcut. Havuzluk alanı dönebilen koltuk ve alt tarafında 3,2 metrelik bot garajı yerleşimi ile tasarlanabiliyor.

Hidrolik platform sayesinde tüm su oyuncakları rahatlıkla idare edilebilir. Hidrolik platform indirildiğinde tekneden platforma otomatik olarak açılan iniş merdiveni de kullanıcıya ekstra kolaylık sağlıyor. Kendi banyosu bulunan çift kişilik kaptan kabinine giriş platformdan sağlanıyor. Kaptan kabinininden makine dairesine büyük bir kapı sayesinde kolay erişim mevcut.

Modelin flybridge’i karbonla güçlendirilmiş yapıda. Fly bölümünü daha dayanıklı ve hafif hale getiren bu yapı, tekneyi ağırlaştırmıyor, ekstra destek kolonlarına ihtiyaç duymayan modele yapısal stabilite katıyor. Fly’da geniş bir yemek masası bölümü, tam donanımlı bar ve kullanım mahalli boyunca oturma grubu yer alıyor.

Tekne önündeki kullanışlı güverte alanına, devrim niteliğindeki elektrikli ön cam girişinden erişilebiliyor. Bu bölüm tekne yanaşma ve demirleme sırasında oldukça kullanışlı hale geliyor. Güneşlenme ve dinlenme alanı olarak kullanılabilen, entegre açılabilir masalara sahip iki adet kaydırılabilir koltuk tekne önünde yer alıyor. Bu bölüme, tekne önü cam kapısı yanındaki en yakın bardan kolaylıkla servis yapılabiliyor. Herkesin favorisi sahil modu 6 metre genişliğinde balkon bölümünde kısmi camla kaplı zemin ve iki tarafta da kahvaltı barına sahip olan sahil modu herkesin favorisi.

Salonda oturma grupları, yemek bölümleri, mutfak, bar yer alıyor. Kullanım mahalli yanındaki açılabilir camlar oldukça havadar bir alan yaratıyor. Yenilikçi ikili merdiven sistemi sayesinde, tekneden 3 tam ene sahip kabin yerleşimi mümkün kılınmış durumda. Galeon daha geniş ailelere özel 4 kabinlik bir tekne yerleşimi de sunabiliyor.

 

900 / 1000 beygir Volvo Penta ve 1000 / 1200 beygir MAN motor seçenekleri bulunan modelin, 900 beygir motorlar ile maksimum hızı 24 knot, 1000 beygir motorlarla maksimum hızı 27 knot, 1200 beygir motorlar ile maksimum hızı 34 knot olmaktadır.

 

Yeni Galeon 640 Fly ile geleceğin lüks yatlarının dünyasına adım atın.

bottom of page